Consilier Juridic

BCR Social Finance IFN S.A, institutie financiar nebancara specializata in microcreditare, angajeaza Consilier juridic

Ai experienta de lucru in departamentul juridic in institutii financiare? Ai lucrat cu tranzactii de creditare si garantii? Esti o persoana atenta la detalii, proactiva si organizata?

BCR Social Finance iti ofera posibilitatea sa faci parte dintr-o echipa de profesionisti, sa lucrezi intr-o organizatie cu sisteme de lucru moderne, care te incurajeaza sa te dezvolti personal si profesional.

Responsabilitati:
- ofera asistenta legala cu privire la structurarea tranzactiilor de creditare ce vor fi incheiate de companie cu clientii sai, precum si negocierea documentatiei de credit;

- emite opinii legale pentru structurarea tranzactiei;

- emite avize de legalitate pentru garantiile aferente tranzactiei;

- efectueaza due diligence juridic pentru identificarea riscurilor legale;

- analizeaza si informeaza cu privire la noile acte normative emise in legatura cu activitatea de creditare;

- initiază reguli interne de natura juridica;

- ofera asistenta juridica cu privire la contractele propuse a fi incheiate intre companie si alte parti cu care compania stabileste raporturi contractuale;

- asigura conformitatea documentelor emise de companie cu legislatia si normele aplicabile IFN-urilor elaborate de BNR, precum si cu reglementarile interne;

- ofera suport  in ceea ce priveste guvernanta corporativa a companiei.

Profilul candidatului:
- absolvent facultate de drept

- minim 7 ani experienta intr-o institutie financiara

- atentie ridicata la detalii

- abilitati de organizare si gestionare a termenelor limita

- atitudine pozitiva şi orientare spre rezultate

- abilitati de relationare si lucru in echipa

Beneficii
- Program flexibil de work from home

- Dezvoltarea unei cariere in domeniul financiar-bancar

- Mediu de lucru dinamic si modern
- Membru al unei echipe de profesionisti
- Apartenenta la un mare grup international din domeniul financiar-bancar - Erste Group

Persoanele interesate sunt rugate sa trimita CV si scrisoare de intentie prin e-mail la adresa corina.stefan@bcr-socialfinance.ro.

Pentru mai multe detalii despre organizatie va rog sa accesati www.bcr-socialfinance.ro.